LK Fuga Dimmer 250 Touch m/korrespondens.
LK Fuga Dimmer 250 Touch m/korrespondens.
1 267 SEK
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
Med en Fuga touch 250 dimmer med korrespondens kan du slå på, av och dimma LED ljuskällor.
Produktinformation "LK Fuga Dimmer 250 Touch m/korrespondens."
Med en LED dimmer kan du slå på, av och dimma de flesta dimbara ljuskällor på marknaden.
Dimmern har inbyggd korrespondens som gör det enkelt att fjärrstyra dimmern med hjälp av tryckvakter med fjäder.
Vid anslutning av LED ljuskällor måste dessa vara av samma modell och inget annat måste anslutas samtidigt.
OBS: bör installeras av en auktoriserad elektriker
Med en LED dimmer kan du slå på, av och dimma de flesta dimbara ljuskällor på marknaden.
Dimmern har inbyggd korrespondens som gör det enkelt att fjärrstyra dimmern med hjälp av tryckvakter med fjäder.
Vid anslutning av LED ljuskällor måste dessa vara av samma modell och inget annat måste anslutas samtidigt.
OBS: bör installeras av en auktoriserad elektriker
| Användningsområde: | Inomhus |
|---|---|
| Dimbar: | Ja |
| Färg: | Vit |
| IP-klass: | IP20 |
| Inspänning (Volt): | 230V |
| Info 1 | Max försäkring - 13A |
| Sekundær strøm | 50Hz |
| Dimensionera | 1 modul (50x50mm) |
| Virkeeffekt | Effekt: Glödlampor: 20-250W; Uteffekt Dimbar LED: 2-250VA |
| EAN | 5703302141765 |