Neon LED Strip 24V | 5m | 6mm | Grön | 350lm/m | 8W/m | IP65
Neon LED Strip 24V | 5m | 6mm | Grön | 350lm/m | 8W/m | IP65
350 SEK
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
24V LED-strip på 5 meter - Kan klippas var 50 mm - Grön
I paketet ingår:
- Led Neon strip Grön med kabel
- 10 Monteringsklips
- Manual
Kom ihåg att köpa en lämplig strömförsörjning: 24V strömförsörjning
Produktinformation "Neon LED Strip 24V | 5m | 6mm | Grön | 350lm/m | 8W/m | IP65"
Led Neon strip 24V
Denna LED list har en grön neon färg. Med sin längd på 5m är den mycket mångsidig och flexibel. LED strippens dekorativa ljuskälla kan användas för att ge atmosfäriskt och färgglatt ljus för en mängd olika ändamål. Med sin strålvinkel på 120 grader och en IP65 klassning är bandet idealiskt för både inomhus- och utomhusbruk. Denna LED strip kombinerar hög ljuseffektivitet med minimal elförbrukning.
Mångsidig 24V LED list på 5m
Här får du en mycket mångsidig ljuskälla med ett grönt neon ljus. Tejpen är lätt att installera med de medföljande monteringsfästena. LED list är uppdelad i 5cm segment, vilket gör det enkelt att klippa den till önskad längd. Det är viktigt att notera att en elektronisk strömförsörjning på minst 60W krävs för att driva LED strip.
Tillbehör som kan användas tillsammans med LED neon strips 24V
– Om du vill kunna göra flera bitar av samma rulle kan du använda den här anslutningskabel
- Om du vill sammanfoga två stycken band kan du använda denna skarvklämma
- Om du vill böja band runt till exempel ett hörn kan du använda denna kabelkoppling
Led Neon strip 24V
Denna LED list har en grön neon färg. Med sin längd på 5m är den mycket mångsidig och flexibel. LED strippens dekorativa ljuskälla kan användas för att ge atmosfäriskt och färgglatt ljus för en mängd olika ändamål. Med sin strålvinkel på 120 grader och en IP65 klassning är bandet idealiskt för både inomhus- och utomhusbruk. Denna LED strip kombinerar hög ljuseffektivitet med minimal elförbrukning.
Mångsidig 24V LED list på 5m
Här får du en mycket mångsidig ljuskälla med ett grönt neon ljus. Tejpen är lätt att installera med de medföljande monteringsfästena. LED list är uppdelad i 5cm segment, vilket gör det enkelt att klippa den till önskad längd. Det är viktigt att notera att en elektronisk strömförsörjning på minst 60W krävs för att driva LED strip.
Tillbehör som kan användas tillsammans med LED neon strips 24V
– Om du vill kunna göra flera bitar av samma rulle kan du använda den här anslutningskabel
- Om du vill sammanfoga två stycken band kan du använda denna skarvklämma
- Om du vill böja band runt till exempel ett hörn kan du använda denna kabelkoppling
| Användningsområde: | Inomhus, Utomhus |
|---|---|
| Dimbar: | Nej |
| Förbrukning (W/m): | 8 W/m |
| IP-klass: | IP65 |
| Inspänning (Volt): | 24V |
| Kabellängd (cm): | 10 cm |
| Klippintervall (cm): | 5cm |
| Kontakttyp(er): | Kabel utan kontakt |
| Ljuseffektivitet (lm/W): | 43 lm/W |
| Ljus färg: | Grön |
| Ljuskälla typ: | Indbygget LED |
| Ljusstyrka (lm/m): | 350 lm/m |
| Spridningsvinkel: | 120° |
| Utbytbar ljuskälla: | Inga |
| Estimeret levetid (timer): | 25.000 |
| Producent: | Sanico Electronics Polska Sp. z o. Okólna 45 05-270 Marki ved Warszawa |
| IP -klass | IP-65 |
| Længde | 5m |
| Info 1 | 10 monteringsklämmor ingår |
| Dimensionera | 5000 x 12 x 6 mm |
| Längd (mm) | 5000 |
| Bredd (mm) | 6 |
| Höjd (mm) | 12 |
| EAN | 5901508318039 |