LED Driver 24V / Transformator | Dimbar | 0-30W | 1,25A
LED Driver 24V / Transformator | Dimbar | 0-30W | 1,25A
328 SEK
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
Produktinformation "LED Driver 24V / Transformator | Dimbar | 0-30W | 1,25A"
LED driver 24V passar perfekt för 24V LED strips
Med denna LED driver kan du förvandla 230V till 24V. Många LED strips måste förses med 24V, så denna LED driver skulle vara perfekt för detta. Drivrutinen är dimbar, därigenom kan du ansluta dimbara LED strips till drivrutinen.
LED transformator med max belastning på 30W
Denna LED driver / transformator har en maxbelastning på 30W. Det betyder att om du har en LED strips på 5W pr meter kan du rita 6 meter remsor med denna drivrutin.
LED driver 24V passar perfekt för 24V LED strips
Med denna LED driver kan du förvandla 230V till 24V. Många LED strips måste förses med 24V, så denna LED driver skulle vara perfekt för detta. Drivrutinen är dimbar, därigenom kan du ansluta dimbara LED strips till drivrutinen.
LED transformator med max belastning på 30W
Denna LED driver / transformator har en maxbelastning på 30W. Det betyder att om du har en LED strips på 5W pr meter kan du rita 6 meter remsor med denna drivrutin.
| Användningsområde: | Inomhus |
|---|---|
| Dimbar: | Ja |
| Dimringstyp: | Triac |
| Färg: | Grön, Vit |
| Förbrukning (Watt): | 30W |
| IP-klass: | IP20 |
| Inspänning (Volt): | 230V |
| Kontakttyp(er): | Plintanslutning |
| Materiale: | Plast |
| Max. belastning (Watt): | 30W |
| Min. belastning (Watt): | 5W |
| Spänningsfrekvens: | 50Hz, 60Hz |
| Utspänning (Volt): | 24V |
| Driftstemp. : | -20° - +45° |
| MAX Amp. : | 1.25A |
| Producent: | MPL POWER ELEKTRO SP. Z O.O., 41-807 Zabrze, Handlowa 13, Poland |
| Info 1 | Min:5W - Max:30W |
| Sekundær strøm | Input: 230V |
| Längd (mm) | 159 |
| Bredd (mm) | 46 |
| Höjd (mm) | 18 |
| EAN | 5902135123157 |