Neon LED Strip 24V | 5m | 6mm | Blå | 350lm/m | 8W/m | IP65
Neon LED Strip 24V | 5m | 6mm | Blå | 350lm/m | 8W/m | IP65
350 SEK
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
24V LED-remsa på 5 meter - Kan kapas var 50:e mm - Blå
Ingår i förpackningen:
- Led Neon-remsa blå med kabel
- 10 monteringsklämmor
- Bruksanvisning för remsan
Kom ihåg att köpa en lämplig strömförsörjning: 24V strömförsörjning
Produktinformation "Neon LED Strip 24V | 5m | 6mm | Blå | 350lm/m | 8W/m | IP65"
Blå neon LED-remsa på 24V
Den här 5 meter långa blå neon-LED-remsan är en flexibel och dekorativ ljuskälla som kan användas för att skapa ett stämningsfullt och färgstarkt ljus för en mängd olika tillämpningar. Med en spridningsvinkel på 120 grader och IP65-klassning är den här LED-remsan idealisk för både inomhus- och utomhusbruk. Remsan kombinerar hög ljuseffektivitet med minimal strömförbrukning. Tack vare sin lilla storlek och mycket höga flexibilitet kan den användas praktiskt taget var som helst.
Mångsidig 24V LED-remsa på 5m
Denna LED-remsa är enkel att installera med de medföljande monteringsfästena. LED-listen är uppdelad i segment på 5 cm vardera, vilket gör det enkelt att kapa den till önskad längd. Det är viktigt att notera att det krävs en elektronisk strömförsörjning på minst 60W för att driva LED-remsan.
Flexibel LED-remsa 24V, perfekt för spelrummet
Denna LED-remsa är en perfekt lösning för dekorativ belysning av möbler, skyltfönster eller spelrummet. Den här LED-remsan är särskilt lämplig för att uppgradera ditt spelrum med svala blå färger. Remsan skapar en unik atmosfär i speluniversumet samtidigt som den lyser upp rummet.
Tillbehör som kan användas med LED-neonremsor 24V
- Om du vill göra flera bitar från samma rulle kan du använda den här anslutningskabeln
- Om du vill sammanfoga två tejpbitar kan du använda denna sammanfogningsbit
- Om du vill böja remsorna runt t.ex. ett hörn kan du använda denna Wire connector
Blå neon LED-remsa på 24V
Den här 5 meter långa blå neon-LED-remsan är en flexibel och dekorativ ljuskälla som kan användas för att skapa ett stämningsfullt och färgstarkt ljus för en mängd olika tillämpningar. Med en spridningsvinkel på 120 grader och IP65-klassning är den här LED-remsan idealisk för både inomhus- och utomhusbruk. Remsan kombinerar hög ljuseffektivitet med minimal strömförbrukning. Tack vare sin lilla storlek och mycket höga flexibilitet kan den användas praktiskt taget var som helst.
Mångsidig 24V LED-remsa på 5m
Denna LED-remsa är enkel att installera med de medföljande monteringsfästena. LED-listen är uppdelad i segment på 5 cm vardera, vilket gör det enkelt att kapa den till önskad längd. Det är viktigt att notera att det krävs en elektronisk strömförsörjning på minst 60W för att driva LED-remsan.
Flexibel LED-remsa 24V, perfekt för spelrummet
Denna LED-remsa är en perfekt lösning för dekorativ belysning av möbler, skyltfönster eller spelrummet. Den här LED-remsan är särskilt lämplig för att uppgradera ditt spelrum med svala blå färger. Remsan skapar en unik atmosfär i speluniversumet samtidigt som den lyser upp rummet.
Tillbehör som kan användas med LED-neonremsor 24V
- Om du vill göra flera bitar från samma rulle kan du använda den här anslutningskabeln
- Om du vill sammanfoga två tejpbitar kan du använda denna sammanfogningsbit
- Om du vill böja remsorna runt t.ex. ett hörn kan du använda denna Wire connector
| Användningsområde: | Inomhus, Utomhus |
|---|---|
| Dimbar: | Nej |
| Förbrukning (W/m): | 8 W/m |
| IP-klass: | IP65 |
| Inspänning (Volt): | 24V |
| Kabellängd (cm): | 10 cm |
| Klippintervall (cm): | 5cm |
| Kontakttyp(er): | Kabel utan kontakt |
| Ljuseffektivitet (lm/W): | 43 lm/W |
| Ljus färg: | Blå |
| Ljuskälla typ: | Indbygget LED |
| Ljusstyrka (lm/m): | 350 lm/m |
| Spridningsvinkel: | 120° |
| Utbytbar ljuskälla: | Inga |
| Estimeret levetid (timer): | 25.000 |
| Producent: | Sanico Electronics Polska Sp. z o. Okólna 45 05-270 Marki ved Warszawa |
| Dimensionera | 5m |
| Material | Plast |
| Uppskattad livslängd | 25.000 t |
| Längd (mm) | 5000 |
| Bredd (mm) | 6 |
| Höjd (mm) | 12 |
| EAN | 5901508318022 |