Produktnummer:
5196
254 SEK
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
Produktinformation "LED Armatur | 120cm | 4000K | 3600W | 36W | IP65 | Sort"
Flad LED armatur i flot sort farve
Dette flade LED armatur er en stilren og energieffektiv løsning til dit hjem. Med et strømforbrug på kun 36W leverer det en lysstyrke på hele 3600 lumen, hvilket sikrer et kraftigt og jævnt lys i rummet. Den neutrale hvide lysfarve på 4000K skaber en behagelig atmosfære, som er ideel til f.eks. arbejdsområder.LED armatur med høj farvegengivelse
Armaturet har en imponerende farvegengivelse med en Ra-værdi på over 80, hvilket betyder, at farverne fremstår naturtro og klare. Dette gør det perfekt til steder, hvor præcis farvegengivelse er afgørende, som f.eks. et værksted. Den opal diffuser sikrer en ensartet lysfordeling med en vinkel på 120 grader.Loftarmatur med indbyggede LED og IP65
Loftarmaturet med indbyggede LED er designet til at være hermetisk forseglet, hvilket gør det modstandsdygtigt over for støv og fugt. Dette gør det ideelt til brug i fugtige miljøer som kældre, skur eller garage. Den robuste konstruktion sikrer en lang levetid og minimalt vedligehold.Så mange skal du bruge pr. m2 inddelt i loftshøjder (bemærk anbefalinger er kun vejledende)
(Tomme felter er lofthøjder som ikke anbefales med denne lyskilde)
| Loftshøjde | 2,4-3m | 3-4m | 4-5m | 5-7m | 7-10m | 10-12m |
| 1 stk armatur pr. |
5 m2 |
4-5 m2 |
4 m2 |
- | - | - |
Flad LED armatur i flot sort farve
Dette flade LED armatur er en stilren og energieffektiv løsning til dit hjem. Med et strømforbrug på kun 36W leverer det en lysstyrke på hele 3600 lumen, hvilket sikrer et kraftigt og jævnt lys i rummet. Den neutrale hvide lysfarve på 4000K skaber en behagelig atmosfære, som er ideel til f.eks. arbejdsområder.LED armatur med høj farvegengivelse
Armaturet har en imponerende farvegengivelse med en Ra-værdi på over 80, hvilket betyder, at farverne fremstår naturtro og klare. Dette gør det perfekt til steder, hvor præcis farvegengivelse er afgørende, som f.eks. et værksted. Den opal diffuser sikrer en ensartet lysfordeling med en vinkel på 120 grader.Loftarmatur med indbyggede LED og IP65
Loftarmaturet med indbyggede LED er designet til at være hermetisk forseglet, hvilket gør det modstandsdygtigt over for støv og fugt. Dette gør det ideelt til brug i fugtige miljøer som kældre, skur eller garage. Den robuste konstruktion sikrer en lang levetid og minimalt vedligehold.Så mange skal du bruge pr. m2 inddelt i loftshøjder (bemærk anbefalinger er kun vejledende)
(Tomme felter er lofthøjder som ikke anbefales med denne lyskilde)
| Loftshøjde | 2,4-3m | 3-4m | 4-5m | 5-7m | 7-10m | 10-12m |
| 1 stk armatur pr. |
5 m2 |
4-5 m2 |
4 m2 |
- | - | - |
Mer information "LED Armatur | 120cm | 4000K | 3600W | 36W | IP65 | Sort"
| Användningsområde: | Inomhus, Utomhus |
|---|---|
| Dimbar: | Nej |
| Färg: | Svart |
| Färgåtergivning (Ra/CRI): | Ra≥80 |
| Förbrukning (Watt): | 36W |
| IP-klass: | IP65 |
| Inspänning (Volt): | 230V |
| Ljus färg: | 4000K |
| Ljuskälla typ: | Indbygget LED |
| Ljusstyrka (Lumen): | 3600lm |
| Materiale: | Plast |
| Spridningsvinkel: | 120° |
| Driftstemp. : | -25° - +40° |
| Energimærke (ny standard): | E |
| Estimeret levetid (timer): | 20.000 |
| Producent: | KOBI LIGHT SP., Z O.O. SPÓLKA KOMANDYTOWA, 35-105 RZESZÓW, UL.BOYA ZELENSKIEGO 25, Poland |
| Längd (mm) | 1200 |
| Bredd (mm) | 48 |
| Höjd (mm) | 36 |
| EAN | 5902201378948 |