COB LED Strip 24V | 6m | 8mm | 4000K | 900lm/m | 9W/m | IP20
COB LED Strip 24V | 6m | 8mm | 4000K | 900lm/m | 9W/m | IP20
366 SEK
430 SEKPå lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
Med denna LED list får du en mångsidig 6 meter lång list som kan dimras med en dimbar LED driver / kontroller. Listen är perfekt för mindre belysningsuppgifter i hemmet. LED listen ger ett otroligt jämnt och fint ljus, tack vare COB LED teknik (480 lysdioder per meter). LED listen ger även 900lm pr meter och kan kapas pr 33,3 mm. LED listen avger ett neutralt vitt ljus på 4000K.
Följande tillbehör passar till denna COB LED listen:
UPPMÄRKSAMHET! COB 10mm tillbehör passar INTE detta band.
Produktinformation "COB LED Strip 24V | 6m | 8mm | 4000K | 900lm/m | 9W/m | IP20"
Ljuslist med osynliga LED dioder
Perfekt för mindre belysnings uppgifter i hemmet, exempel för montering i köket under skåp och längs med golvlister, i vardagsrummet längs taket eller som mysbelysning i barnrummet.
Denna COB LED list kommer med 480 lysdioder per meter, vilket bidrar till att ge ett otroligt jämnt och fint ljus.
COB LED 4000K med ett snyggt och neutralt vitt ljus
Denna LED list ljus avger en fin vit ljusfärg (4000K). Helt perfekt för alla små belysningsuppgifter runt huset. Listen är utrustad med kvalitetstejp från 3M vilket gör den väldigt enkel att sätta upp. Listen har fasta ledningar i båda ändar så den är redo att sättas in i en LED driver.
LED list 24v som kan dimma fantastiskt
Här får du en mångsidig 6 meter lång LED list för 24v anslutning, som ger hela 900lm pr. meter och kan kapas pr. 33,3mm
Om du vill att ljuset ska vara dimbart behöver du bara en dimbar LED driver / kontroller. Listen dimper fantastiskt via olika LED dimmers (obs! kräver köp av en dimbar LED driver).
Vilka tillbehör är lämpliga för denna LED list 4000k?
- Om du vill kunna göra flera bitar av samma rulle kan du använda denna COB 8mm anslutningskabel
- Om du vill foga två bitar list kan du använda denna COB 8mm Monterinsstycke
- Om du vill böja band runt till exempel ett hörn kan du använda denna COB 8mm kabelkoppling
Hur implementerar jag en LED list för mitt smarta hem?
Här på PlusLED erbjuder vi dessa lösningar så att du kan implementera LED list för ditt smarta hem.
- Du kan hitta vår Zigbee Controller med eller utan strömförsörjning , som passar denna LED list. Med Zigbee kontrollern kan du styra LED listen till exempel med Philips Hue appen.
- Du kan hitta vår Tuya Controller utan strömförsörjning, som passar denna LED list. Med Tuya kontrollern kan du styra LED listen till exempel med Google Home appen.
- Du kan hitta ett Strömförsörjning som passar denna LED list efter dina behov.
Ljuslist med osynliga LED dioder
Perfekt för mindre belysnings uppgifter i hemmet, exempel för montering i köket under skåp och längs med golvlister, i vardagsrummet längs taket eller som mysbelysning i barnrummet.
Denna COB LED list kommer med 480 lysdioder per meter, vilket bidrar till att ge ett otroligt jämnt och fint ljus.
COB LED 4000K med ett snyggt och neutralt vitt ljus
Denna LED list ljus avger en fin vit ljusfärg (4000K). Helt perfekt för alla små belysningsuppgifter runt huset. Listen är utrustad med kvalitetstejp från 3M vilket gör den väldigt enkel att sätta upp. Listen har fasta ledningar i båda ändar så den är redo att sättas in i en LED driver.
LED list 24v som kan dimma fantastiskt
Här får du en mångsidig 6 meter lång LED list för 24v anslutning, som ger hela 900lm pr. meter och kan kapas pr. 33,3mm
Om du vill att ljuset ska vara dimbart behöver du bara en dimbar LED driver / kontroller. Listen dimper fantastiskt via olika LED dimmers (obs! kräver köp av en dimbar LED driver).
Vilka tillbehör är lämpliga för denna LED list 4000k?
- Om du vill kunna göra flera bitar av samma rulle kan du använda denna COB 8mm anslutningskabel
- Om du vill foga två bitar list kan du använda denna COB 8mm Monterinsstycke
- Om du vill böja band runt till exempel ett hörn kan du använda denna COB 8mm kabelkoppling
Hur implementerar jag en LED list för mitt smarta hem?
Här på PlusLED erbjuder vi dessa lösningar så att du kan implementera LED list för ditt smarta hem.
- Du kan hitta vår Zigbee Controller med eller utan strömförsörjning , som passar denna LED list. Med Zigbee kontrollern kan du styra LED listen till exempel med Philips Hue appen.
- Du kan hitta vår Tuya Controller utan strömförsörjning, som passar denna LED list. Med Tuya kontrollern kan du styra LED listen till exempel med Google Home appen.
- Du kan hitta ett Strömförsörjning som passar denna LED list efter dina behov.
| Användningsområde: | Inomhus |
|---|---|
| Dimbar: | Ja |
| Färgåtergivning (Ra/CRI): | Ra≥90 |
| Förbrukning (W/m): | 9 W/m |
| IP-klass: | IP20 |
| Inspänning (Volt): | 24V |
| Kabellängd (cm): | 100 cm |
| Klippintervall (cm): | 3.33cm |
| Kontakttyp(er): | Kabel utan kontakt |
| Ljuseffektivitet (lm/W): | 100 lm/W |
| Ljus färg: | 4000K |
| Ljuskälla typ: | Indbygget LED |
| Ljusstyrka (lm/m): | 900 lm/m |
| Spridningsvinkel: | 180° |
| Utbytbar ljuskälla: | Inga |
| Driftstemp. : | -25° - +60° |
| Energimærke (ny standard): | F |
| Estimeret levetid (timer): | 50.000 |
| LED/m: | 480 LED/m |
| Producent: | Bradico ApS, Faaborgvej 15A, 9220 Aalborg O, Denmark, [email protected] |
| Info 1 | Kan skäras pr 33,3 mm |
| Info 2 | 480 lysdioder/meter |
| Dimensionera | B: 8mm - L: 6000mm |
| Uppskattad livslängd | 50.000t |
| Längd (mm) | 6000 |
| Bredd (mm) | 8 |
| EAN | 5712716087774 |