COB LED Strip 24V | 6m | 10mm | 3000K | 900lm/m | 9W/m | IP68
COB LED Strip 24V | 6m | 10mm | 3000K | 900lm/m | 9W/m | IP68
638 SEK
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
24V LED list - 6 meter - 9w pr. meter - 900lm / m - 3000K - Ra> 90 - 480 LED Dioder pr. meter - Kan skäras pr. 33,3 mm - Kablar i båda ändar - Levereras med VHB tejpen från 3M
Följande tillbehör passar denna COB LED Strip:
NOTERA! COB 8 mm tillbehör passar INTE till denna list.
Produktinformation "COB LED Strip 24V | 6m | 10mm | 3000K | 900lm/m | 9W/m | IP68"
24v LED list med VHB tejp från 3M
Här får du en mångsidig 6 meter lång LED list för 24v anslutning. Listen är utrustade med VHB tejp från 3M. VHB tejp är en extremt stark och extremt tålig tejp som fäster betydligt bättre än vanlig dubbelhäftande tejp.
Dimbar LED list
Om du vill att ljuset ska vara dimbart behöver du bara en dimbar LED driver / controller. Listen dimper fantastiskt fint och jämnt via olika LED dimmers (obs: kräver köp av en dimbar LED driver).
24v LED list med mycket jämnt och behagligt ljus
Perfekt för små belysningsuppgifter i hemmet både inomhus och utomhus. COB LED listen kommer med 480 LED dioder pr meter vilket bidrar till att ge ett otroligt jämnt och fint ljus. Listen ger även hela 900lm pr. meter och kan kapas pr. 33,3 mm.
LED list 24v med ett fint och varmvitt ljus
Denna LED list lyser med en färgtemperatur på 3000K, vilket även kallas varmvitt. Perfekt för alla små belysningsuppgifter runt huset samt utomhusområden. Listen är utrustad med kvalitetstejp VHB från 3M, vilket gör den väldigt enkel att sätta upp.
Vilket tillbehör passar till denna utomhus LED list?
- Om du vill kunna göra flera bitar av samma rulle kan du använda denna COB 10mm anslutningskabel
- Om du vill montera två stycken tejp kan du använda denna COB 10mm Monteringsstycke
- Om du vill böja band runt t ex ett hörn kan du använda denna COB 10mm Kabelkoppling
Letar du efter en SMART LED list - det kan vara en Zigbee LED list?
Om du gillar så har vi en smart LED list så kan du använda denna list med en controller eller controller med inbyggd driver / transformator.
Se vårt urval här:
- Zigbee controller
- Zigbee controller med inbyggd driver / transformator.
24v LED list med VHB tejp från 3M
Här får du en mångsidig 6 meter lång LED list för 24v anslutning. Listen är utrustade med VHB tejp från 3M. VHB tejp är en extremt stark och extremt tålig tejp som fäster betydligt bättre än vanlig dubbelhäftande tejp.
Dimbar LED list
Om du vill att ljuset ska vara dimbart behöver du bara en dimbar LED driver / controller. Listen dimper fantastiskt fint och jämnt via olika LED dimmers (obs: kräver köp av en dimbar LED driver).
24v LED list med mycket jämnt och behagligt ljus
Perfekt för små belysningsuppgifter i hemmet både inomhus och utomhus. COB LED listen kommer med 480 LED dioder pr meter vilket bidrar till att ge ett otroligt jämnt och fint ljus. Listen ger även hela 900lm pr. meter och kan kapas pr. 33,3 mm.
LED list 24v med ett fint och varmvitt ljus
Denna LED list lyser med en färgtemperatur på 3000K, vilket även kallas varmvitt. Perfekt för alla små belysningsuppgifter runt huset samt utomhusområden. Listen är utrustad med kvalitetstejp VHB från 3M, vilket gör den väldigt enkel att sätta upp.
Vilket tillbehör passar till denna utomhus LED list?
- Om du vill kunna göra flera bitar av samma rulle kan du använda denna COB 10mm anslutningskabel
- Om du vill montera två stycken tejp kan du använda denna COB 10mm Monteringsstycke
- Om du vill böja band runt t ex ett hörn kan du använda denna COB 10mm Kabelkoppling
Letar du efter en SMART LED list - det kan vara en Zigbee LED list?
Om du gillar så har vi en smart LED list så kan du använda denna list med en controller eller controller med inbyggd driver / transformator.
Se vårt urval här:
- Zigbee controller
- Zigbee controller med inbyggd driver / transformator.
| Användningsområde: | Inomhus, Utomhus |
|---|---|
| Dimbar: | Ja |
| Färgåtergivning (Ra/CRI): | Ra≥90 |
| Förbrukning (W/m): | 9 W/m |
| IP-klass: | IP68 |
| Inspänning (Volt): | 24V |
| Kabellängd (cm): | 100 cm |
| Klippintervall (cm): | 3.33cm |
| Kontakttyp(er): | Kabel utan kontakt |
| Ljuseffektivitet (lm/W): | 100 lm/W |
| Ljus färg: | 3000K |
| Ljuskälla typ: | Indbygget LED |
| Ljusstyrka (lm/m): | 900 lm/m |
| Spridningsvinkel: | 180° |
| Utbytbar ljuskälla: | Inga |
| Driftstemp. : | -25° - +60° |
| Energimærke (ny standard): | F |
| Estimeret levetid (timer): | 20.000 |
| LED/m: | 480 LED/m |
| Producent: | Bradico ApS, Faaborgvej 15A, 9220 Aalborg O, Denmark, [email protected] |
| Info 1 | Kan skäras pr. 33,3 mm |
| Info 2 | 480 LED dioder / meter |
| Uppskattad livslängd | 20.000t |
| Längd (mm) | 6000 |
| Bredd (mm) | 10 |
| EAN | 5712716087781 |