COB LED Strip 24V | 5m | 10mm | RGB | 540lm/m | 15W/m | IP20
COB LED Strip 24V | 5m | 10mm | RGB | 540lm/m | 15W/m | IP20
878 SEK
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
24V LED list - 5 meter - 15w pr. meter - 540lm / m - RGB Färg - 840 LED RGB Dioder pr. meter - Kan kapas pr. 50mm - Tejp från 3M 300MP
Följande tillbehör passar till denna CSP LED strip:
Produktinformation "COB LED Strip 24V | 5m | 10mm | RGB | 540lm/m | 15W/m | IP20"
Dimbar flerfärgad LED strip för inomhusbruk
LED-strip 24v med färgat ljus i RGB
24v LED strip med 3M tejp för snabb installation
Med denna LED CSP strip får du en kvalitetsljuskälla med riktigt hög prestanda. Hela 588 lumen per. meter. säkerställer att ljusbehovet i de flesta situationer kommer att täckas. Den höga lumen per meter beror på de kraftfulla dioderna som du hittar längs LED list. Hela 840 dioder per meterstrip. Med en fortfarande låg strömförbrukning på endast 15W per. meter. Är detta samtidigt en bra ekonomisk ljuskälla.
Tillbehör som kan användas med denna LED list inomhus
- Om du vill kunna göra flera stycken från samma rulle kan du använda denna CSP 10mm Anslutningskabel
- Om du vill montera två stycken tejp kan du använda denna CSP 10mm skarvklämma
- Om du vill böja band runt till exempel ett hörn kan du använda denna CSP 10 mm skarvklämma med kabel
Letar du efter en SMART LED strip - Vad sägs om en Zigbee LED strip?
Vill du ha en smart LED strip kan du kombinera denna list med en driver eller styrenhet med inbyggd driver / transformator.
Se vårt urval här:
- Zigbee-kontroller
- Zigbee-kontroller med inbyggd driver/transformator.
Dimbar flerfärgad LED strip för inomhusbruk
LED-strip 24v med färgat ljus i RGB
24v LED strip med 3M tejp för snabb installation
Med denna LED CSP strip får du en kvalitetsljuskälla med riktigt hög prestanda. Hela 588 lumen per. meter. säkerställer att ljusbehovet i de flesta situationer kommer att täckas. Den höga lumen per meter beror på de kraftfulla dioderna som du hittar längs LED list. Hela 840 dioder per meterstrip. Med en fortfarande låg strömförbrukning på endast 15W per. meter. Är detta samtidigt en bra ekonomisk ljuskälla.
Tillbehör som kan användas med denna LED list inomhus
- Om du vill kunna göra flera stycken från samma rulle kan du använda denna CSP 10mm Anslutningskabel
- Om du vill montera två stycken tejp kan du använda denna CSP 10mm skarvklämma
- Om du vill böja band runt till exempel ett hörn kan du använda denna CSP 10 mm skarvklämma med kabel
Letar du efter en SMART LED strip - Vad sägs om en Zigbee LED strip?
Vill du ha en smart LED strip kan du kombinera denna list med en driver eller styrenhet med inbyggd driver / transformator.
Se vårt urval här:
- Zigbee-kontroller
- Zigbee-kontroller med inbyggd driver/transformator.
| Användningsområde: | Inomhus |
|---|---|
| Dimbar: | Ja |
| Färgåtergivning (Ra/CRI): | Ra≥80 |
| Förbrukning (W/m): | 15 W/m |
| IP-klass: | IP20 |
| Inspänning (Volt): | 24V |
| Kabellängd (cm): | 100 cm |
| Klippintervall (cm): | 5cm |
| Kontakttyp(er): | Kabel utan kontakt |
| Ljuseffektivitet (lm/W): | 36 lm/W |
| Ljus färg: | RGB |
| Ljuskälla typ: | Indbygget LED |
| Ljusstyrka (lm/m): | 540 lm/m |
| Spridningsvinkel: | 180° |
| Utbytbar ljuskälla: | Inga |
| Driftstemp. : | -25° - +60° |
| Estimeret levetid (timer): | 50.000 |
| LED/m: | 840 LED/m |
| Producent: | Bradico ApS, Faaborgvej 15A, 9220 Aalborg O, Denmark, [email protected] |
| Info 1 | 840 LED dioder/meter |
| Info 2 | Kan skäras pr. 5 cm. |
| Dimensionera | L5000mm - B10mm |
| Uppskattad livslängd | 50000 |
| Längd (mm) | 5000 |
| Bredd (mm) | 10 |
| EAN | 5712716087736 |