Uppbyggnadsspots | 10 st. paket inkl. ljuskällor 3000K | Svart | med lutningsfunktion | Inomhus | 230V
Uppbyggnadsspots | 10 st. paket inkl. ljuskällor 3000K | Svart | med lutningsfunktion | Inomhus | 230V
Produktnummer:
10X8847S1013
Uppbyggnadsspots | 10 st. paket inkl. ljuskällor 3000K | Svart | med lutningsfunktion | Inomhus | 230V
2 192 SEK
2 192 SEK
Paketet innehåller:
10 st.
Takspotlight | Svart | m. Kip | Inomhus | IP20 | 230V
Om produkten
10 st.
5W | LED Lampa för Takspotlight | 3000K | 450 lm | 230V | 120°
Om produkten
Produktinformation "Uppbyggnadsspots | 10 st. paket inkl. ljuskällor 3000K | Svart | med lutningsfunktion | Inomhus | 230V"
Paket med 10 stilrena svarta uppbyggnadsspots med lutningsfunktion
Med detta paket får du 10 stilrena och kompakta spots för uppbyggnad i en modern design. Spotten i paketet har en lutningsfunktion, som gör det möjligt för dig att rikta ljuset. Fronten på spotten kan lutas upp till 15°. Spotten kommer i en snygg svart färg och mäter Ø:80mm x H:50mm.
Svarta uppbyggnadsspots med LED-lampor i varmvit.
Detta paket med 10 uppbyggnadsspots innehåller även ljuskällor, så att du enkelt kan komma igång. Lampan i detta paket har en färgtemperatur på 3000K, som anses vara varmvit. Lampan har en färgåtergivning på Ra>80 och en låg energiförbrukning på endast 5W. Lampan ger totalt 450 lm, vilket motsvarar 90 lm per watt.
Vad är en uppbyggnadsspot?
Uppbyggnadsspots betyder helt enkelt att spotten monteras på taket, till skillnad från en inbyggnadsspot, som monteras i taket.
Du kan också hitta detta uppbyggnadsspot-paket med en ljuskälla på 4000K (neutralvit), och paketet finns även i vitt.
Paket med 10 stilrena svarta uppbyggnadsspots med lutningsfunktion
Med detta paket får du 10 stilrena och kompakta spots för uppbyggnad i en modern design. Spotten i paketet har en lutningsfunktion, som gör det möjligt för dig att rikta ljuset. Fronten på spotten kan lutas upp till 15°. Spotten kommer i en snygg svart färg och mäter Ø:80mm x H:50mm.
Svarta uppbyggnadsspots med LED-lampor i varmvit.
Detta paket med 10 uppbyggnadsspots innehåller även ljuskällor, så att du enkelt kan komma igång. Lampan i detta paket har en färgtemperatur på 3000K, som anses vara varmvit. Lampan har en färgåtergivning på Ra>80 och en låg energiförbrukning på endast 5W. Lampan ger totalt 450 lm, vilket motsvarar 90 lm per watt.
Vad är en uppbyggnadsspot?
Uppbyggnadsspots betyder helt enkelt att spotten monteras på taket, till skillnad från en inbyggnadsspot, som monteras i taket.
Du kan också hitta detta uppbyggnadsspot-paket med en ljuskälla på 4000K (neutralvit), och paketet finns även i vitt.
Mer information "Uppbyggnadsspots | 10 st. paket inkl. ljuskällor 3000K | Svart | med lutningsfunktion | Inomhus | 230V"
| Användningsområde: | Inomhus |
|---|---|
| Dimbar: | Nej |
| Färg: | Svart |
| Färgåtergivning (Ra/CRI): | Ra≥80 |
| Förbrukning (Watt): | 5W |
| IP-klass: | IP20 |
| Inspänning (Volt): | 230V |
| Ljus färg: | 3000K |
| Ljusstyrka (Lumen): | 450lm |
| Materiale: | Aluminium |
| Spridningsvinkel: | 120° |
| Spänningsfrekvens: | 50Hz |
| Utbytbar ljuskälla: | Ja |
| lutningsvinkel: | 15° |
| Driftstemp. : | -20° - +40° |
| Energimærke (ny standard): | F |
| Estimeret levetid (timer): | 10.000 |
| Info 1 | lampa med keramisk kropp, som säkerställer korrekt värmeavledning. |
| Info 2 | Paket med 10 svarta uppbyggnadsspots och ljuskällor med 3000K. |
| Bredd (mm) | 50 |
| Höjd (mm) | 80 |