Påbyggnadsspots | 10 st. paket inkl. ljuskällor 4000K | Vit | med lutningsfunktion | Inomhus | 230V
Påbyggnadsspots | 10 st. paket inkl. ljuskällor 4000K | Vit | med lutningsfunktion | Inomhus | 230V
2 192 SEK
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
2 192 SEK
Paketet innehåller:
Påbyggnadsspots | 10 st. paket inkl. ljuskällor 4000K | Vit | med lutningsfunktion | Inomhus | 230V
| Användningsområde: | Inomhus |
|---|---|
| Färg: | Vit |
| IP-klass: | IP20 |
| Inspänning (Volt): | 230V |
| Materiale: | Aluminium |
| lutningsvinkel: | 15° |
| Producent: | KOBI LIGHT SP., Z O.O. SPÓLKA KOMANDYTOWA, 35-105 RZESZÓW, UL.BOYA ZELENSKIEGO 25, Poland |
Påbyggnadsspots | 10 st. paket inkl. ljuskällor 4000K | Vit | med lutningsfunktion | Inomhus | 230V
| Användningsområde: | Inomhus |
|---|---|
| Dimbar: | Nej |
| Färg: | Vit |
| Färgåtergivning (Ra/CRI): | Ra≥80 |
| Förbrukning (Watt): | 5W |
| Inspänning (Volt): | 230V |
| Ljus färg: | 4000K |
| Ljuskälla typ: | Indbygget LED |
| Ljusstyrka (Lumen): | 450lm |
| Spridningsvinkel: | 120° |
| Producent: | KOBI LIGHT SP., Z O.O. SPÓLKA KOMANDYTOWA, 35-105 RZESZÓW, UL.BOYA ZELENSKIEGO 25, Poland |
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
Produktinformation "Påbyggnadsspots | 10 st. paket inkl. ljuskällor 4000K | Vit | med lutningsfunktion | Inomhus | 230V"
Paket med 10 stilrena vita påbyggnadsspots med lutningsfunktion
Vita påbyggnadsspots med LED lampor i neutral vit.
Vad är en påbyggnadsspot?
Paket med 10 stilrena vita påbyggnadsspots med lutningsfunktion
Vita påbyggnadsspots med LED lampor i neutral vit.
Vad är en påbyggnadsspot?
| Användningsområde: | Inomhus |
|---|---|
| Dimbar: | Nej |
| Färg: | Vit |
| Färgåtergivning (Ra/CRI): | Ra≥80 |
| Förbrukning (Watt): | 5W |
| IP-klass: | IP20 |
| Inspänning (Volt): | 230V |
| Ljus färg: | 4000K |
| Ljusstyrka (Lumen): | 450lm |
| Materiale: | Aluminium |
| Spridningsvinkel: | 120° |
| Spänningsfrekvens: | 50Hz |
| Utbytbar ljuskälla: | Ja |
| lutningsvinkel: | 15° |
| Driftstemp. : | -20° - +40° |
| Energimærke (ny standard): | F |
| Estimeret levetid (timer): | 10.000 |
| Info 1 | LED lampa med keramisk kropp, som säkerställer korrekt värmeavledning |
| Info 2 | Paket med 10 vita påbyggnadsspots och ljuskällor med 4000K |
| Bredd (mm) | 50 |
| Höjd (mm) | 80 |
Produkt tillbehör
Denna spotlight lampa är specialgjord för vit takspotlight / svart takspotlight. LED lampan har en favoritåtergivning på Ra80 med en låg energiförbrukning på 5W. Lampan producerar hela 450 lm. Genom att använda LED spots kan det ge dig stora energibesparingar jämfört med halogen- och glödlampor. Samtidigt minskar det underhållskostnaderna, eftersom LED-ljuskällor generellt har en mycket lång livslängd.
UPPMÄRKSAMHET! Passar endast med vit takspotlight / svart takspotlight!
Denna LED INSERT 5W är en kompakt och flexibel ljuskälla för utanpåliggande spotlights där du enkelt kan justera ljusets färg och intensitet för att passa rummets behov. En energieffektiv lösning med vackert ljus och lång livslängd för både bostäder och kommersiella applikationer.
- 3CCT-funktion med val mellan 3000K, 4000K och 6500K
- 400 lumen och 120 graders ljusspridning för jämnt ljus
- Ultratunn design på endast 26 mm
- Dimbar LED med Ra80 för naturlig färgåtergivning
- Lång livslängd på upp till 25.000 timmar
Se kompatibla spotlightmodeller i beskrivningen!
5W - 4000K - 450lm - 230V - 120° ljusspridning - Lämplig för inbyggd spot - Ra>80
UPPMÄRKSAMHET! Denna spotlight är specialtillverkad och passar endast med en vit takspotlight / svart takspotlight!
Installations tillbehör
Flexibel downlightkabel för installation av LED-spotlights och halogenbelysning. Värmetålig upp till 90 °C och lämplig för inomhusbruk. Svart H05V2V2-kabel med ledararea på 3G1,5 mm² och en ytterdiameter på 8,2 mm. Levereras i längden 25 meter.
Flexibel downlightkabel för installation av LED-spotlights och halogenbelysning. Värmetålig upp till 90 °C och lämplig för inomhusbruk. Svart H05V2V2-kabel med ledararea på 3G1,5 mm² och en ytterdiameter på 8,2 mm. Levereras i längden 50 meter.
Robust och halogenfri installationskabel för lågspänningsinstallationer som kombinerar hög säkerhet, lång livslängd och flexibel användning - inomhus, utomhus och under jord. Ett säkert val för dig som inte vill kompromissa med kvalitet och tillförlitlighet.
- Halogenfri och rökfattig installationskabel som skyddar människor och elektronik vid brand
- Godkänd för lågspänningsinstallationer inomhus, utomhus, dolda, synliga och under jord
- Hög tillförlitlighet med märkspänning 0,6/1 kV och testad till 4000 volt AC
- Brett temperaturområde från -5°C till +90°C och kortslutningstemperatur upp till +250°C
- Miljövänlig kabel, låg rökutveckling och giftfri samt deklarerad för Svanenmärkning av nybyggnation
Paketlösningar
Denna takspotlight är perfekt för platser där det inte finns något utrymme över taket. Det kan till exempel vara ovanför ytterdörren, i garaget eller andra platser där det inte finns plats för inbyggda spots. Takspotlighten får endast installeras inomhus (IP20). Denna modell kan lutas upp till 15°, vilket ger dig möjlighet att bestämma ljusets riktning. Spotlighten kommer i en fin vit färg med storleken Ø80mm - H:50mm.
Ljuskälla ingår ej!
Den takspotlighten använder en speciell LED ljuskälla, som kan köpas här!