Takspotlight | 5-pack inkl. GU10 3000K | Dimbara | Fyrkantiga | Svarta | med Riktbar Funktion | Inomhus | 230V
Takspotlight | 5-pack inkl. GU10 3000K | Dimbara | Fyrkantiga | Svarta | med Riktbar Funktion | Inomhus | 230V
Produktnummer:
60011
Takspotlight | 5-pack inkl. GU10 3000K | Dimbara | Fyrkantiga | Svarta | med Riktbar Funktion | Inomhus | 230V
1 152 SEK
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
1 152 SEK
Paketet innehåller:
5 st.
Påbyggnadsspot i Svart | med Tiltfunktion | Inomhusbruk | 1x GU10 | OH37B
Om produkten
1 st.
3.7W Philips Master LED Spot GU10 | Dimbar | 365lm | 3000K | 5 st.
Om produkten
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
e
a
g
Produktinformation "Takspotlight | 5-pack inkl. GU10 3000K | Dimbara | Fyrkantiga | Svarta | med Riktbar Funktion | Inomhus | 230V"
Paket med 5 stilrena fyrkantiga takspotlight med riktbar funktion inkl. GU10-lampor
Med detta paket får du 5 snygga och kompakta spotlights för utanpåliggande montering i en stilren fyrkantig design. Spotarna kommer i en elegant svart färg med en storlek på 80x80x115 mm. Paketet inkluderar också 5 st. Philips Master LED GU10-lampor som är dimbara och ger 365 lm med en effekt på 3,7 W. Lamporna har en färgtemperatur på 3000K (varmvitt) och en färgåtergivning på Ra>90.
Var kan du montera detta 5-pack med LED utanpåliggandespotlight 230V?
En påbyggnadsspot är idealisk för platser där det saknas utrymme ovanför taket. Detta kan exempelvis vara över ytterdörren, i garaget eller andra platser där inbyggnadsspotlights inte får plats.
Påbyggnadsspotlights är dessutom populära i moderna hem eftersom de ger ett snyggt visuellt intryck, till exempel i en vinkällare, ovanför köksön eller vid en bar.
Denna spotlight har även en riktbar funktion, vilket gör att du kan justera ljuset. Framsidan kan riktas med upp till 15°
Du kan också hitta detta påbyggnadsspotlight-paket i en vit variant.
Paket med 5 stilrena fyrkantiga takspotlight med riktbar funktion inkl. GU10-lampor
Med detta paket får du 5 snygga och kompakta spotlights för utanpåliggande montering i en stilren fyrkantig design. Spotarna kommer i en elegant svart färg med en storlek på 80x80x115 mm. Paketet inkluderar också 5 st. Philips Master LED GU10-lampor som är dimbara och ger 365 lm med en effekt på 3,7 W. Lamporna har en färgtemperatur på 3000K (varmvitt) och en färgåtergivning på Ra>90.
Var kan du montera detta 5-pack med LED utanpåliggandespotlight 230V?
En påbyggnadsspot är idealisk för platser där det saknas utrymme ovanför taket. Detta kan exempelvis vara över ytterdörren, i garaget eller andra platser där inbyggnadsspotlights inte får plats.
Påbyggnadsspotlights är dessutom populära i moderna hem eftersom de ger ett snyggt visuellt intryck, till exempel i en vinkällare, ovanför köksön eller vid en bar.
Denna spotlight har även en riktbar funktion, vilket gör att du kan justera ljuset. Framsidan kan riktas med upp till 15°
Du kan också hitta detta påbyggnadsspotlight-paket i en vit variant.
Mer information "Takspotlight | 5-pack inkl. GU10 3000K | Dimbara | Fyrkantiga | Svarta | med Riktbar Funktion | Inomhus | 230V"
| Användningsområde: | Inomhus |
|---|---|
| Dimbar: | Ja |
| Färg: | Svart |
| Färgåtergivning (Ra/CRI): | Ra≥90 |
| Förbrukning (Watt): | 3.70W |
| IP-klass: | IP20 |
| Inspänning (Volt): | 230V |
| Ljus färg: | 3000K |
| Ljuskälla typ: | GU10 |
| Ljusstyrka (Lumen): | 365lm |
| Materiale: | Aluminium, Glas |
| Spridningsvinkel: | 36° |
| Spänningsfrekvens: | 50Hz, 60Hz |
| Utbytbar ljuskälla: | Ja |
| lutningsvinkel: | 15° |
| Driftstemp. : | -20° - +45° |
| Energimærke (ny standard): | E |
| Estimeret levetid (timer): | 25.000 |
| Info 1 | Pakke med 5 stk. sorte påbygningsspots og dæmbbare Gu10 3000K lyskilder |
| Bredd (mm) | 80 |
| Höjd (mm) | 115 |