4 st. Vägglampa Utomhus | Fasadlampa | Svart | G9 | Up & Down Light
4 st. Vägglampa Utomhus | Fasadlampa | Svart | G9 | Up & Down Light
1 254 SEK
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
1 254 SEK
Paketet innehåller:
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
Produktinformation "4 st. Vägglampa Utomhus | Fasadlampa | Svart | G9 | Up & Down Light"
4 st. vägglampa utomhus för fasadbelysning
Här har du en högkvalitativ utomhusvägglampa som är speciellt lämplig för att lysa upp husets fasad. Lampan har en utbytbar ljuskälla, vilket gör det enkelt att byta ut lampan istället för att behöva köpa en helt ny vägglampa. Lampan har en enkel och elegant svart finish som passar in på vilken fasad som helst.
Utomhus vägglampor med Up and Down lights effekt
Ljuset kastas både upp och ner, vilket ger en fin upp-och-nereffekt på den infasade fasaden. Ljusspridningen kan justeras beroende på om du vill ha en bred eller smal spridning av ljuset. Den minimalistiska designen av denna lampa är ett nyckelelement i moderna nya byggnader, för att ge ett modernt och stilrent utseende. Fyrkantiga utomhusvägglampor är mycket mångsidiga och kan användas både inomhus och utomhus. Vägglampan kan användas som belysning för altanen, uppfarten, vid ytterdörren och mycket mer.
Vacker vägglampa perfekt til utomhusbelysning.
Här har du en snygg fyrkantig utomhusvägglampa i en modern svart finish. Med denna lampa kan du sätta en fin touch på fasaden på ditt hem. Lampan är tillverkad av aluminium och har en IP44 klassning, vilket gör den särskilt lämplig för utomhusbruk.
4 st. vägglampa utomhus för fasadbelysning
Här har du en högkvalitativ utomhusvägglampa som är speciellt lämplig för att lysa upp husets fasad. Lampan har en utbytbar ljuskälla, vilket gör det enkelt att byta ut lampan istället för att behöva köpa en helt ny vägglampa. Lampan har en enkel och elegant svart finish som passar in på vilken fasad som helst.
Utomhus vägglampor med Up and Down lights effekt
Ljuset kastas både upp och ner, vilket ger en fin upp-och-nereffekt på den infasade fasaden. Ljusspridningen kan justeras beroende på om du vill ha en bred eller smal spridning av ljuset. Den minimalistiska designen av denna lampa är ett nyckelelement i moderna nya byggnader, för att ge ett modernt och stilrent utseende. Fyrkantiga utomhusvägglampor är mycket mångsidiga och kan användas både inomhus och utomhus. Vägglampan kan användas som belysning för altanen, uppfarten, vid ytterdörren och mycket mer.
Vacker vägglampa perfekt til utomhusbelysning.
Här har du en snygg fyrkantig utomhusvägglampa i en modern svart finish. Med denna lampa kan du sätta en fin touch på fasaden på ditt hem. Lampan är tillverkad av aluminium och har en IP44 klassning, vilket gör den särskilt lämplig för utomhusbruk.
| Användningsområde: | Inomhus, Utomhus |
|---|---|
| Färg: | Svart |
| Förbrukning (Watt): | 5W |
| IP-klass: | IP44 |
| Inspänning (Volt): | *220-230V |
| Ljuskälla typ: | G9 |
| Materiale: | Aluminium |
| Driftstemp. : | -25° - +40° |
| Info 1 | Utbytbar G9 ljuskälla - Ljuskälla ingår ej | Max. 5W |
| Info 2 | Drifttemperatur från -20°C till +45°C |
| Dimensionera | L:100mm B:100mm H:100mm |
| Material | Aluminium |
| Längd (mm) | 100 |
| Bredd (mm) | 100 |
| Höjd (mm) | 100 |