Underskåpsarmatur med sensor | 60cm | 2 st | Dimbar | 4000K | 900lm | 9W | Silver
Underskåpsarmatur med sensor | 60cm | 2 st | Dimbar | 4000K | 900lm | 9W | Silver
517 SEK
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
Underskåpsarmatur - 2 st - 60cm - 9W per armatur - 900lm per armatur - Dimbar - IP44
Här får du 2 dimbara underskåpsarmaturer som är perfekta för bland annat köksbelysning. Armaturerna tänds och dimmas via sensorn, så du behöver inte trycka på någon knapp.
Armaturerna tänds och släcks inte synkront, utan individuellt!
Vänligen notera detta! Underskåpsarmaturerna är 60 cm utan strömanslutning och 63 cm med strömanslutning.
Produktinformation "Underskåpsarmatur med sensor | 60cm | 2 st | Dimbar | 4000K | 900lm | 9W | Silver"
Armatur perfekt för köksbelysning och skåpbelysning
Här får du en underskåpsarmatur som är perfekt för bland annat köket. LED-lampan kan användas under dina köksskåp eller andra skåp runt om i hemmet. Armaturen är dimbar och kan dimmas ner till önskad ljusstyrka genom att hålla handen under den inbyggda sensorn. Den har också en minnesfunktion, så att den kommer ihåg den senaste dimningen när den slås på och av via sensorn. Det är bra om du är mitt uppe i matlagningen och har våta eller smutsiga händer. Kranen kan sättas på och stängas av genom att föra handen under sensorn.
LED-lampa som är idealisk som köksbelysning under köksskåpen
Den här lampan är IP44-klassad, vilket innebär att den klarar tuffa förhållanden. Den kan därför enkelt användas i köket, även om det är nära till ånga etc. Armaturen har en stilren design i en vacker aluminiumfärg som gör att den passar in i de flesta kök. Den inbyggda sensorn är lysande när du är mitt i matlagningen och vill ändra ljusstyrkan. Du behöver alltså inte trycka på en strömbrytare eller något liknande. Du håller bara handen under armaturen och dimmar ljuset.
Skåpbelysning med inbyggd sensor, perfekt för underskåp
Den här underskåpsarmaturen lyser med hela 4000K, även känt som neutralvitt. Detta är perfekt för platser där fokus krävs, t.ex. i köket. I det här paketet får du 2 st underskåpsarmaturer som kan placeras efter varandra med hjälp av den medföljande kabeln. Strömförsörjning och fästen ingår för snabb och enkel installation.
Armatur perfekt för köksbelysning och skåpbelysning
Här får du en underskåpsarmatur som är perfekt för bland annat köket. LED-lampan kan användas under dina köksskåp eller andra skåp runt om i hemmet. Armaturen är dimbar och kan dimmas ner till önskad ljusstyrka genom att hålla handen under den inbyggda sensorn. Den har också en minnesfunktion, så att den kommer ihåg den senaste dimningen när den slås på och av via sensorn. Det är bra om du är mitt uppe i matlagningen och har våta eller smutsiga händer. Kranen kan sättas på och stängas av genom att föra handen under sensorn.
LED-lampa som är idealisk som köksbelysning under köksskåpen
Den här lampan är IP44-klassad, vilket innebär att den klarar tuffa förhållanden. Den kan därför enkelt användas i köket, även om det är nära till ånga etc. Armaturen har en stilren design i en vacker aluminiumfärg som gör att den passar in i de flesta kök. Den inbyggda sensorn är lysande när du är mitt i matlagningen och vill ändra ljusstyrkan. Du behöver alltså inte trycka på en strömbrytare eller något liknande. Du håller bara handen under armaturen och dimmar ljuset.
Skåpbelysning med inbyggd sensor, perfekt för underskåp
Den här underskåpsarmaturen lyser med hela 4000K, även känt som neutralvitt. Detta är perfekt för platser där fokus krävs, t.ex. i köket. I det här paketet får du 2 st underskåpsarmaturer som kan placeras efter varandra med hjälp av den medföljande kabeln. Strömförsörjning och fästen ingår för snabb och enkel installation.
| Användningsområde: | Inomhus |
|---|---|
| Dimbar: | Ja |
| Färg: | Alu |
| Färgåtergivning (Ra/CRI): | Ra≥80 |
| Förbrukning (Watt): | 9W |
| IP-klass: | IP44 |
| Inspänning (Volt): | 230V |
| Kabellängd (cm): | 105 cm, 150 cm |
| Kontakttyp(er): | DC 3.5 x 1.35 mm, Type C stik (EURO) |
| Ljuseffektivitet (lm/W): | 100 lm/W |
| Ljus färg: | 4000K |
| Ljuskälla typ: | Indbygget LED |
| Ljusstyrka (Lumen): | 900lm |
| Spridningsvinkel: | 120° |
| Spänningsfrekvens: | 50Hz, 60Hz |
| Utbytbar ljuskälla: | Inga |
| Utspänning (Volt): | 12V |
| Driftstemp. : | -20° - +40° |
| Estimeret levetid (timer): | 25.000 |
| LED/m: | 60 LED/m |
| Producent: | Bramcke Hungary Kft., Kishatár utca 17, 4031 Debrecen, Hungary |
| Info 1 | Kan dimmas genom att hålla handen under sensorn |
| Info 2 | Inkluderad 24V strömförsörjning | Max 18W |
| Dimensionera | L:600mm B:40mm H:9mm |
| Uppskattad livslängd | 25 000 t |
| Längd (mm) | 600 |
| Bredd (mm) | 40 |
| Höjd (mm) | 9 |
| EAN | 5999562288436 |