Takfläkt med Belysning | 2-pack | 63W | CCT 3000–6500K | Ø485 | Fjärrkontroll
Takfläkt med Belysning | 2-pack | 63W | CCT 3000–6500K | Ø485 | Fjärrkontroll
2 525 SEK
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
2 525 SEK
Paketet innehåller:
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
Produktinformation "Takfläkt med Belysning | 2-pack | 63W | CCT 3000–6500K | Ø485 | Fjärrkontroll"
2-pack taklampor med fläkt
Denna takfläkt med ljus och fjärrkontroll är den perfekta lösningen för alla inomhusmiljöer som behöver både belysning och ventilation. Med en diameter på 485 mm och en höjd på 105 mm passar denna fläkt i de flesta rum. Med ett färgåtergivningsindex (Ra) över 80 och en färgtemperatur på 3000–6500K får du en belysning av hög kvalitet som håller i många år.
2 st. lampor med fläkt och fjärrkontroll
Takfläkten levereras med en IR-fjärrkontroll som gör det möjligt att justera både ljusstyrka och fläkthastighet. Med en räckvidd på upp till 10 meter kan du enkelt justera inställningarna utan att behöva resa dig från soffan.
2 st. takfläktar med justerbart ljus
Denna takfläkt med ljus har justerbar färgtemperatur, från varmvit till dagsljus. Det gör att du kan anpassa belysningen efter dina personliga preferenser och behov.
2 st. energisnåla fläktar och LED-taklampor
Denna takfläkt med ljus är enkel att installera och kräver bara ett enda eluttag. Den har fem olika fläkthastigheter, och med en spridningsvinkel på 120 grader cirkulerar luften jämnt i hela rummet.
Takfläkten är energisnål med en livslängd på upp till 25 000 timmar. Den har en låg strömförbrukning på 48W för belysningen och 15W för fläkten, vilket gör den både ekonomisk och miljövänlig.
2-pack taklampor med fläkt
Denna takfläkt med ljus och fjärrkontroll är den perfekta lösningen för alla inomhusmiljöer som behöver både belysning och ventilation. Med en diameter på 485 mm och en höjd på 105 mm passar denna fläkt i de flesta rum. Med ett färgåtergivningsindex (Ra) över 80 och en färgtemperatur på 3000–6500K får du en belysning av hög kvalitet som håller i många år.
2 st. lampor med fläkt och fjärrkontroll
Takfläkten levereras med en IR-fjärrkontroll som gör det möjligt att justera både ljusstyrka och fläkthastighet. Med en räckvidd på upp till 10 meter kan du enkelt justera inställningarna utan att behöva resa dig från soffan.
2 st. takfläktar med justerbart ljus
Denna takfläkt med ljus har justerbar färgtemperatur, från varmvit till dagsljus. Det gör att du kan anpassa belysningen efter dina personliga preferenser och behov.
2 st. energisnåla fläktar och LED-taklampor
Denna takfläkt med ljus är enkel att installera och kräver bara ett enda eluttag. Den har fem olika fläkthastigheter, och med en spridningsvinkel på 120 grader cirkulerar luften jämnt i hela rummet.
Takfläkten är energisnål med en livslängd på upp till 25 000 timmar. Den har en låg strömförbrukning på 48W för belysningen och 15W för fläkten, vilket gör den både ekonomisk och miljövänlig.
| Användningsområde: | Inomhus |
|---|---|
| Batterier ingår?: | Ja - Batterier ingår |
| Batterityp: | 2x AAA |
| Detektionsområde (max): | 10m |
| Dimbar: | Ja |
| Färg: | Vit |
| Färgåtergivning (Ra/CRI): | Ra≥80 |
| Förbrukning (Watt): | 63W |
| IP-klass: | IP20 |
| Inspänning (Volt): | 230V |
| Ljus färg: | 3000K, 4000K, 6500K, CCT |
| Ljuskälla typ: | Indbygget LED |
| Ljusstyrka (Lumen): | 2600lm, 5200lm |
| Materiale: | Aluminium, Plast |
| Spridningsvinkel: | 120° |
| Spänningsfrekvens: | 50Hz, 60Hz |
| Utbytbar ljuskälla: | Inga |
| Driftstemp. : | -20° - +40° |
| Energimærke (ny standard): | F |
| Estimeret levetid (timer): | 25.000 |
| Producent: | Bramcke Hungary Kft., Kishatár utca 17, 4031 Debrecen, Hungary |
| Info 1 | Fjärrkontroll ingår |
| Info 2 | 0-55dB | Lägsta fläktinställning är 20dB |
| Material | PS och stål |
| Uppskattad livslängd | 25.000 t |
| Bredd (mm) | 485 |
| Höjd (mm) | 140 |