MITO Furniture Spot | LED | Dimbar | 3W | 2800K | Vit
MITO Furniture Spot | LED | Dimbar | 3W | 2800K | Vit
110 SEK
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
3W - 2800K - 240lm - Köks-/möbelspot - Vit - 2m sladd och amp-kontakt
Denna högkvalitativa möbelspotlight är perfekt för utanpåliggande eller infälld montering på hyllor, underskåp, hyllplan etc. Spotlighten har en varmvit färg med 2800K, vilket ger ett fint och behagligt ljus. En vit monteringsring passar till denna spotlight.
Du kan köpa den vita monteringsringen här!
MITO LED 6-distributör kan köpas här!
Det är endast möjligt att dimra denna spotlight om du köper ett dimbart drivdon. Hitta vårt urval av 12V LED-drivrutiner här!
Om du vill köpa en förlängningskabel, hittar du vår MITO 2m förlängningskabel här eller vår MITO 5m förlängningskabel här!
OBSERVERA! Detta är en 12V spotlight!
Produktinformation "MITO Furniture Spot | LED | Dimbar | 3W | 2800K | Vit"
Köksspotlights som är lätta att installera
Vackra och eleganta köksspotlights som är lätta att installera. Denna spot kan kompletteras med en monteringsring eller infällas direkt i väggskåp, hyllor etc. Det här energieffektiva alternativet är superenkelt att montera och det fyrkantiga snittet motsvarar typiska standarder för belysning under skåp.
Vackra möbelstrålkastare i matt vit färg
Dessa möbelstrålkastare är mattvita och har en färgtemperatur på 2800K, vilket ger ett varmvitt ljus. Ljuset i spotlighten har en spridning på 40 grader för att säkerställa ett mjukt sken. Den höga färgåtergivningen på 93 säkerställer att mat, blommor etc. ser vackra ut och att färgåtergivningen är som i dagsljus.
Köksspotlights som är lätta att installera
Vackra och eleganta köksspotlights som är lätta att installera. Denna spot kan kompletteras med en monteringsring eller infällas direkt i väggskåp, hyllor etc. Det här energieffektiva alternativet är superenkelt att montera och det fyrkantiga snittet motsvarar typiska standarder för belysning under skåp.
Vackra möbelstrålkastare i matt vit färg
Dessa möbelstrålkastare är mattvita och har en färgtemperatur på 2800K, vilket ger ett varmvitt ljus. Ljuset i spotlighten har en spridning på 40 grader för att säkerställa ett mjukt sken. Den höga färgåtergivningen på 93 säkerställer att mat, blommor etc. ser vackra ut och att färgåtergivningen är som i dagsljus.
| Användningsområde: | Inomhus |
|---|---|
| Dimbar: | Ja |
| Färg: | Vit |
| Färgåtergivning (Ra/CRI): | Ra≥93 |
| Förbrukning (Watt): | 3W |
| IP-klass: | IP21, IP44 |
| Inspänning (Volt): | 12V |
| Ljus färg: | 2800K |
| Ljuskälla typ: | Indbygget LED |
| Ljusstyrka (Lumen): | 240lm |
| Lämplig för direkt montering i isolering: | Ja |
| Spridningsvinkel: | 40° |
| Energimærke (ny standard): | F |
| Estimeret levetid (timer): | 30.000 |
| Huldiameter: | Ø56mm |
| Producent: | LumenLight DK ApS, Hammerholmen 9S, 2650 Hvidovre, Denmark |
| Info 1 | Montering: 2m sladd & Amp-kontakt, Kan monteras direkt i isolering eller möbler |
| Bredd (mm) | 70 |
| Höjd (mm) | 12 |
| EAN | 5714941011265 |