LED Panel 60x60 | 5-pack | 3000K | 4320lm | 36W | NELIO G2 | Inkl. ram för utanpåliggande | Vit
LED Panel 60x60 | 5-pack | 3000K | 4320lm | 36W | NELIO G2 | Inkl. ram för utanpåliggande | Vit
3 288 SEK
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
3 288 SEK
Paketet innehåller:
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
Produktinformation "LED Panel 60x60 | 5-pack | 3000K | 4320lm | 36W | NELIO G2 | Inkl. ram för utanpåliggande | Vit"
LED-panel – ideal och effektiv belysning för inomhusbruk
Med detta LED-panel på 60x60 cm inklusive ram får du en effektiv och elegant lösning för belysning av inomhusmiljöer. Panelen är utformad för att ge en behaglig och jämn belysning som passar perfekt till Troldtekt-tak. Med en färgtemperatur på 3000K och en färgåtergivning på Ra>80 får du en naturlig och realistisk belysning som framhäver rummets detaljer. OBS! Panelen levereras med en icke-dimbar driver – kan dimmas vid köp av dimbar driver och dimmer.I paketet ingår 5 st LED 60x60 paneler med drivdon + 5 st 45 mm klickramar
Hitta panelen som styckvis försäljning här!
Hitta ramen som styckvis försäljning här!
Kraftfullt LED-panel för Troldtekt med 3000K
Detta LED-panel är både kraftfullt och energieffektivt med en ljusstyrka på 4320 lm och en effekt på 36 W. Det ger tillräckligt med ljus för att lysa upp rummet utan att slösa energi.Skruvlös vit ram för ditt LED 60x60-panel
Denna eleganta vita ram i storleken 60x60 är speciellt utformad för LED-ljuspaneler med måtten 595x595. Ramen kan enkelt monteras direkt på olika typer av tak, inklusive trätak, gipstak och Troldtekt-/träbetongtak.Med det smarta klicksystemet kan ramen monteras utan skruvar, vilket gör installationen snabb och enkel. Den smala profilen på endast 45 mm ger ett stilrent utseende och är en perfekt lösning för rum med låg takhöjd, såsom verkstäder eller källare.
Ljuspanel inkl. ram i snygg vit färg
Detta LED-panel har kapslingsklass IP40, vilket innebär att det är lämpligt för inomhusbruk och skyddat mot damm och beröring. Det är lätt att rengöra och underhålla och passar utmärkt för kontor, butiker och liknande användningsområden.(Tomma fält visar takhöjder där denna ljuskälla inte rekommenderas)
| Takhöjd | 2,4–3 m | 3–4 m | 4–5 m | 5–7 m | 7–10 m | 10–12 m |
| 1 st armatur per |
6 m² |
5–6 m² |
5 m² |
4 m² |
– | – |
LED-panel – ideal och effektiv belysning för inomhusbruk
Med detta LED-panel på 60x60 cm inklusive ram får du en effektiv och elegant lösning för belysning av inomhusmiljöer. Panelen är utformad för att ge en behaglig och jämn belysning som passar perfekt till Troldtekt-tak. Med en färgtemperatur på 3000K och en färgåtergivning på Ra>80 får du en naturlig och realistisk belysning som framhäver rummets detaljer. OBS! Panelen levereras med en icke-dimbar driver – kan dimmas vid köp av dimbar driver och dimmer.I paketet ingår 5 st LED 60x60 paneler med drivdon + 5 st 45 mm klickramar
Hitta panelen som styckvis försäljning här!
Hitta ramen som styckvis försäljning här!
Kraftfullt LED-panel för Troldtekt med 3000K
Detta LED-panel är både kraftfullt och energieffektivt med en ljusstyrka på 4320 lm och en effekt på 36 W. Det ger tillräckligt med ljus för att lysa upp rummet utan att slösa energi.Skruvlös vit ram för ditt LED 60x60-panel
Denna eleganta vita ram i storleken 60x60 är speciellt utformad för LED-ljuspaneler med måtten 595x595. Ramen kan enkelt monteras direkt på olika typer av tak, inklusive trätak, gipstak och Troldtekt-/träbetongtak.Med det smarta klicksystemet kan ramen monteras utan skruvar, vilket gör installationen snabb och enkel. Den smala profilen på endast 45 mm ger ett stilrent utseende och är en perfekt lösning för rum med låg takhöjd, såsom verkstäder eller källare.
Ljuspanel inkl. ram i snygg vit färg
Detta LED-panel har kapslingsklass IP40, vilket innebär att det är lämpligt för inomhusbruk och skyddat mot damm och beröring. Det är lätt att rengöra och underhålla och passar utmärkt för kontor, butiker och liknande användningsområden.(Tomma fält visar takhöjder där denna ljuskälla inte rekommenderas)
| Takhöjd | 2,4–3 m | 3–4 m | 4–5 m | 5–7 m | 7–10 m | 10–12 m |
| 1 st armatur per |
6 m² |
5–6 m² |
5 m² |
4 m² |
– | – |
| Användningsområde: | Inomhus |
|---|---|
| Bländningsvärde (UGR): | UGR>22 |
| Dimbar: | Ja |
| Färg: | Vit |
| Färgåtergivning (Ra/CRI): | Ra≥80 |
| Förbrukning (Watt): | 36W |
| IP-klass: | IP40 |
| Inspänning (Volt): | 230V |
| Ljus färg: | 3000K |
| Ljuskälla typ: | Indbygget LED |
| Ljusstyrka (Lumen): | 4320lm |
| Spridningsvinkel: | 120° |
| Utbytbar ljuskälla: | Inga |
| Driftstemp. : | -20° - +40° |
| Energimærke (ny standard): | D |
| Estimeret levetid (timer): | 50.000 |
| mA: | 900mA |
| Info 1 | Inkl. driver | Dæmpbar ved tilkøb af dæmpbar driver |
| Längd (mm) | 595 |
| Bredd (mm) | 595 |
| Höjd (mm) | 9 |