LED Lampa GU10 | 10-pack | 5W | 6500K | 450lm | SAMSUNG LED | Ej dimbar
LED Lampa GU10 | 10-pack | 5W | 6500K | 450lm | SAMSUNG LED | Ej dimbar
Produktinformation "LED Lampa GU10 | 10-pack | 5W | 6500K | 450lm | SAMSUNG LED | Ej dimbar"
10 st Gu10-lampor med lång livslängd
Högkvalitativ Gu10-lampa från Samsung som kan användas i de flesta Gu10-socklar. Lampan har lång livslängd och är inte dimbar. Lampan är LED och är därför idealisk om du vill byta ut dina gamla halogen- och glödlampor i köks- eller badrumsbelysningen – då är denna lampa en idealisk lösning.
10 st Gu10 LED-spotlampa
Denna LED-spotlampa är, med sitt 6500K / kallvita ljus, idealisk för spots i köksbelysning, badrumsbelysning eller rum där fokus krävs. Den har en ljusspridning på 80° och ger 450 lm.
10 st Gu10-lampor med lång livslängd
Högkvalitativ Gu10-lampa från Samsung som kan användas i de flesta Gu10-socklar. Lampan har lång livslängd och är inte dimbar. Lampan är LED och är därför idealisk om du vill byta ut dina gamla halogen- och glödlampor i köks- eller badrumsbelysningen – då är denna lampa en idealisk lösning.
10 st Gu10 LED-spotlampa
Denna LED-spotlampa är, med sitt 6500K / kallvita ljus, idealisk för spots i köksbelysning, badrumsbelysning eller rum där fokus krävs. Den har en ljusspridning på 80° och ger 450 lm.
| Användningsområde: | Inomhus |
|---|---|
| Dimbar: | Nej |
| Färgåtergivning (Ra/CRI): | Ra≥80 |
| Förbrukning (Watt): | 15W |
| IP-klass: | IP20 |
| Inspänning (Volt): | 230V |
| Ljus färg: | 6500K |
| Ljuskälla typ: | GU10 |
| Ljusstyrka (Lumen): | 450lm |
| Spridningsvinkel: | 80° |
| Driftstemp. : | -20° - +40° |
| Energimærke (ny standard): | F |
| Estimeret levetid (timer): | 30.000 |
| Bredd (mm) | 50 |
| Höjd (mm) | 55 |