LED-armatur | 60cm | 4000K | 2160lm | 18W | IP65 | CORTEZ
LED-armatur | 60cm | 4000K | 2160lm | 18W | IP65 | CORTEZ
189 SEK
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
Prisvärd 18w LED-armatur - Högt ljusutbyte på 100lm per watt = 1800lm - 4000K - IP65 - 60cm
Se hur många du behöver till ditt tak i beskrivningen!
Produktinformation "LED-armatur | 60cm | 4000K | 2160lm | 18W | IP65 | CORTEZ"
LED-armatur 60 cm med mycket ljus
Denna låga LED-armatur levererar 120lm/watt. Med en förbrukning på bara 18 W ger den ett ljusflöde på 2160 lumen. 2160 lumen är mycket ljus för en armatur med en längd på bara 60 cm.
Dessutom lyser den här armaturen med en ljusfärg på 4000K, vilket också kallas för en neurovit ljusfärg.
LED-armatur IP65 - perfekt för utomhusbruk
Täthetsklass / IP-klassning är en viktig faktor när man väljer LED-armaturer. Den här modellen levereras som en IP65-modell, vilket innebär att den kan användas utomhus och i fuktiga områden. Armaturen har också en driftstemperatur från -20°C - +40°C.
LED-armatur utomhus och inomhus
När du använder en IP65 LED-armatur betyder det inte att den bara kan användas utomhus. Eftersom armaturen är dammtät är den också idealisk för tuffa inomhusmiljöer som t.ex. verkstäder.
(Tomma fält är takhöjder som inte rekommenderas med denna ljuskälla)
| Takhöjd | 2,4-3m | 3-4m | 4-5m | 5-7m | 7-10m | 10-12m |
| 1 armatur per |
4 m2 |
3 m2 |
- | - | - | - |
LED-armatur 60 cm med mycket ljus
Denna låga LED-armatur levererar 120lm/watt. Med en förbrukning på bara 18 W ger den ett ljusflöde på 2160 lumen. 2160 lumen är mycket ljus för en armatur med en längd på bara 60 cm.
Dessutom lyser den här armaturen med en ljusfärg på 4000K, vilket också kallas för en neurovit ljusfärg.
LED-armatur IP65 - perfekt för utomhusbruk
Täthetsklass / IP-klassning är en viktig faktor när man väljer LED-armaturer. Den här modellen levereras som en IP65-modell, vilket innebär att den kan användas utomhus och i fuktiga områden. Armaturen har också en driftstemperatur från -20°C - +40°C.
LED-armatur utomhus och inomhus
När du använder en IP65 LED-armatur betyder det inte att den bara kan användas utomhus. Eftersom armaturen är dammtät är den också idealisk för tuffa inomhusmiljöer som t.ex. verkstäder.
(Tomma fält är takhöjder som inte rekommenderas med denna ljuskälla)
| Takhöjd | 2,4-3m | 3-4m | 4-5m | 5-7m | 7-10m | 10-12m |
| 1 armatur per |
4 m2 |
3 m2 |
- | - | - | - |
| Användningsområde: | Inomhus, Utomhus |
|---|---|
| Dimbar: | Nej |
| Färg: | Vit |
| Färgåtergivning (Ra/CRI): | Ra≥80 |
| Förbrukning (Watt): | 18W |
| IP-klass: | IP65 |
| Inspänning (Volt): | 230V |
| Kabellängd (cm): | 20 cm |
| Kontakttyp(er): | Kabel utan kontakt |
| Ljuseffektivitet (lm/W): | 120 lm/W |
| Ljus färg: | 4000K |
| Ljuskälla typ: | Indbygget LED |
| Ljusstyrka (Lumen): | 2160lm |
| Materiale: | Plast |
| Slagtålighet (IK): | IK06 |
| Spridningsvinkel: | 120° |
| Spänningsfrekvens: | 50Hz, 60Hz |
| Utbytbar ljuskälla: | Inga |
| Driftstemp. : | -10° - +40° |
| Energimærke (ny standard): | D |
| Estimeret levetid (timer): | 15.000 |
| Producent: | KOBI LIGHT SP., Z O.O. SPÓLKA KOMANDYTOWA, 35-105 RZESZÓW, UL.BOYA ZELENSKIEGO 25, Poland |
| Info 1 | Energimärkning A ++ |
| Info 2 | Fast kabel på 20 cm. |
| Dimensionera | L: 600mm - B: 82mm - H: 34mm |
| Uppskattad livslängd | 15.000 |
| Längd (mm) | 625 |
| Bredd (mm) | 52 |
| Höjd (mm) | 35 |
| EAN | 5902201303360 |