Gatulampa Solcells | 4000K | 3200lm | IP54 | Skymnings- och rörelsesensor | SOLSUMI | Svart
Gatulampa Solcells | 4000K | 3200lm | IP54 | Skymnings- och rörelsesensor | SOLSUMI | Svart
1 278 SEK
På lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
Användarvänlig solcellslampa med LED för gatumiljö med fjärrkontroll och tre lägen. Rörelsesensor och skymningssensor anpassar ljuset automatiskt och ger säker och effektiv belysning i utomhusmiljöer utan nätanslutning.
- 25W 4000K 3200 lm och 120° ljusspridning
- Drifttid per full laddning 12 till 14 timmar
- PIR detektering 120° och räckvidd upp till cirka 8 m samt skymningssensor
- Solpanel 25 Wp och LiFePO4 3,2 V / 25 Ah
- Livslängd 25 000 timmar och kapslingsklass IP54
- Levereras med fjärrkontroll och tre lägen
Produktinformation "Gatulampa Solcells | 4000K | 3200lm | IP54 | Skymnings- och rörelsesensor | SOLSUMI | Svart"
LED gatulampa med fjärrkontroll och tre lägen
Du styr ljuset efter behov. Med den medföljande fjärrkontrollen väljer du mellan tre lägen inklusive kontinuerligt ljus så att omgivningen alltid är behagligt upplyst. Den neutralvita färgtemperaturen på 4000K ger klart och komfortabelt ljus och 25W med 3200 lm säkerställer effektiv belysning av gångvägar torg och parkeringsytor.
LED gatulampa med rörelsesensor och skymningssensor
PIR rörelsesensor och skymningssensor aktiverar och reglerar ljuset automatiskt så att energin används när det finns aktivitet. Detektering upp till 120° och upp till cirka 8 m ger riktad belysning och trygghet under de timmar då behovet är störst.
LED lampa med solpanel och LiFePO4 batteri
Den integrerade solpanelen på 25 Wp laddar batteriet med LiFePO4 teknik på 3,2 V / 25 Ah. Lösningen är trådlös och kräver ingen nätanslutning och den typiska drifttiden per full laddning är 12 till 14 timmar. Det ger en tillförlitlig och planerad belysning utan onödigt underhåll. LiFePO4 batterier är säkra har lång livslängd och är effektiva samt mer miljövänliga eftersom de inte innehåller giftiga material.
LiFePO4 batterier är säkra, har lång livslängd och är effektiva och miljövänliga, eftersom de inte innehåller giftiga material.
Solcellslampa för utomhusbruk för gångvägar och vistelseytor
SOLSUMI är väderbeständig med IP54 har färgåtergivning Ra ≥ 70 och en beräknad livslängd på 25 000 timmar. Arbetstemperaturen är från minus 10 grader celsius till plus 40 grader celsius. Den breda ljusspridningen på 120° gör lampan lämplig för parker bostadsområden cykelvägar trottoarer och rekreationsytor.
LED gatulampa med fjärrkontroll och tre lägen
Du styr ljuset efter behov. Med den medföljande fjärrkontrollen väljer du mellan tre lägen inklusive kontinuerligt ljus så att omgivningen alltid är behagligt upplyst. Den neutralvita färgtemperaturen på 4000K ger klart och komfortabelt ljus och 25W med 3200 lm säkerställer effektiv belysning av gångvägar torg och parkeringsytor.
LED gatulampa med rörelsesensor och skymningssensor
PIR rörelsesensor och skymningssensor aktiverar och reglerar ljuset automatiskt så att energin används när det finns aktivitet. Detektering upp till 120° och upp till cirka 8 m ger riktad belysning och trygghet under de timmar då behovet är störst.
LED lampa med solpanel och LiFePO4 batteri
Den integrerade solpanelen på 25 Wp laddar batteriet med LiFePO4 teknik på 3,2 V / 25 Ah. Lösningen är trådlös och kräver ingen nätanslutning och den typiska drifttiden per full laddning är 12 till 14 timmar. Det ger en tillförlitlig och planerad belysning utan onödigt underhåll. LiFePO4 batterier är säkra har lång livslängd och är effektiva samt mer miljövänliga eftersom de inte innehåller giftiga material.
LiFePO4 batterier är säkra, har lång livslängd och är effektiva och miljövänliga, eftersom de inte innehåller giftiga material.
Solcellslampa för utomhusbruk för gångvägar och vistelseytor
SOLSUMI är väderbeständig med IP54 har färgåtergivning Ra ≥ 70 och en beräknad livslängd på 25 000 timmar. Arbetstemperaturen är från minus 10 grader celsius till plus 40 grader celsius. Den breda ljusspridningen på 120° gör lampan lämplig för parker bostadsområden cykelvägar trottoarer och rekreationsytor.
| Användningsområde: | Utomhus |
|---|---|
| Batterier ingår?: | Ja - Batterier ingår |
| Batterikapacitet (mAh): | 25000 mAh |
| Detektionsområde (max): | 8m |
| Dimbar: | Nej |
| Färg: | Svart |
| Färgåtergivning (Ra/CRI): | Ra≥70 |
| Förbrukning (Watt): | 25W |
| IP-klass: | IP54 |
| Inspänning (Volt): | 3.20V |
| Ljus färg: | 4000K |
| Ljuskälla typ: | *INDBYGGET LED (KAN IKKE SKIFTES) |
| Ljusstyrka (Lumen): | 3200lm |
| Materiale: | Plast |
| Max drifttid (timmar): | 14 |
| Sensortyp: | Med Sensor |
| Spridningsvinkel: | 120° |
| Utbytbar ljuskälla: | Inga |
| Driftstemp. : | -10° - +40° |
| Estimeret levetid (timer): | 25.000 |
| Producent: | KOBI LIGHT SP., Z O.O. SPÓLKA KOMANDYTOWA, 35-105 RZESZÓW, UL.BOYA ZELENSKIEGO 25, Poland |
| Bredd (mm) | 526 |
| Höjd (mm) | 115 |
| EAN | 5907178004548 |