G9 LED-lampa | 10-pack | COB | 400 lm | 3000 K | 4 W | Ra80
Produktnummer:
31325-10
G9 LED-lampa | 10-pack | COB | 400 lm | 3000 K | 4 W | Ra80
COB LED-lampa med G9-sockel – levereras som 10-pack (10 st.). Den varma ljusfärgen på 3000 K och en färgåtergivning på Ra>80 gör lampan lämplig för många armaturer i både hem och företag.
- 10-pack G9 COB LED-lampor
- 3000 K (varmvit)
- Färgåtergivning: Ra>80
- G9-sockel
Produktinformation "G9 LED-lampa | 10-pack | COB | 400 lm | 3000 K | 4 W | Ra80"
LED G9-lampa med varmvit färgtemperatur
Denna COB LED G9 är en prisvärd och energieffektiv LED-lampa som ger hela 400 lm. Lampan är 230 V och passar utmärkt i ett brett urval av bland annat tak- och väggarmaturer, ljusspeglar m.m. Lampan är ett 10-pack.
Många vägg- och takarmaturer passar perfekt för en G9-stiftlampa
Denna LED-lampa ger kvalitetsbelysning med högt ljusflöde. Lampan är ett perfekt ersättningsalternativ till en 35 W halogen-G9-lampa. Samtidigt ger den ett mycket liknande ljus med sin varmvita färgtemperatur på 3000 K.
G9 LED-lampa med ljusspridning runtom i rummet
Med sin smarta och innovativa design har denna G9-lampa en ljusspridning på 360 grader, vilket gör den perfekt som ersättning för dina gamla ljuskällor.
LED G9-lampa med varmvit färgtemperatur
Denna COB LED G9 är en prisvärd och energieffektiv LED-lampa som ger hela 400 lm. Lampan är 230 V och passar utmärkt i ett brett urval av bland annat tak- och väggarmaturer, ljusspeglar m.m. Lampan är ett 10-pack.
Många vägg- och takarmaturer passar perfekt för en G9-stiftlampa
Denna LED-lampa ger kvalitetsbelysning med högt ljusflöde. Lampan är ett perfekt ersättningsalternativ till en 35 W halogen-G9-lampa. Samtidigt ger den ett mycket liknande ljus med sin varmvita färgtemperatur på 3000 K.
G9 LED-lampa med ljusspridning runtom i rummet
Med sin smarta och innovativa design har denna G9-lampa en ljusspridning på 360 grader, vilket gör den perfekt som ersättning för dina gamla ljuskällor.
Mer information "G9 LED-lampa | 10-pack | COB | 400 lm | 3000 K | 4 W | Ra80"
| Användningsområde: | Inomhus |
|---|---|
| Dimbar: | Nej |
| Färgåtergivning (Ra/CRI): | Ra≥80 |
| Förbrukning (Watt): | 4W |
| Inspänning (Volt): | 230V |
| Ljus färg: | 3000K |
| Ljuskälla typ: | G9 |
| Ljusstyrka (Lumen): | 400lm |
| Materiale: | Glas |
| Spridningsvinkel: | 360° |
| Energimærke (ny standard): | E |
| Estimeret levetid (timer): | 15.000 |
| Producent: | Bramcke Hungary Kft., Kishatár utca 17, 4031 Debrecen, Hungary |
| Info 1 | Motsvarar en 35W halogenlampa |
| Bredd (mm) | 13.3 |
| Höjd (mm) | 60 |