Bänkbelysning | Platt LED armatur 20w | 1200 mm | Alu | 4000K
Bänkbelysning | Platt LED armatur 20w | 1200 mm | Alu | 4000K
326 SEK
362 SEKPå lager, leveranstid 2-4 arbetsdagar
Produktinformation "Bänkbelysning | Platt LED armatur 20w | 1200 mm | Alu | 4000K"
20w LED armatur för många ändamål
Kraftfull bänkbelysning med enkel installation och anslutning. Armaturen är helt platt och gjord för ett snyggt aluminiumutseende. Underskåpet ger hela 2140lm i en neutral vit ljusfärg.
Ljus under köksskåp i 4000K
Här hittar du en enkel lösning för belysning under väggskåp i köket, bakgården eller vart du än behöver belysning. Modellen levereras med en anslutningskabel med en kontakt och en sekundär strömbrytare som ligger direkt på armaturen.
LED skåpbelysning på 20w
Med denna 20w LED -skåparmatur uppnår du en enkel lösning för skåpbelysning i ett vackert exteriör. De smarta ändarna kan klickas av för att dölja skruvskruvmontering så att du får en snygg installation.
20w LED armatur för många ändamål
Kraftfull bänkbelysning med enkel installation och anslutning. Armaturen är helt platt och gjord för ett snyggt aluminiumutseende. Underskåpet ger hela 2140lm i en neutral vit ljusfärg.
Ljus under köksskåp i 4000K
Här hittar du en enkel lösning för belysning under väggskåp i köket, bakgården eller vart du än behöver belysning. Modellen levereras med en anslutningskabel med en kontakt och en sekundär strömbrytare som ligger direkt på armaturen.
LED skåpbelysning på 20w
Med denna 20w LED -skåparmatur uppnår du en enkel lösning för skåpbelysning i ett vackert exteriör. De smarta ändarna kan klickas av för att dölja skruvskruvmontering så att du får en snygg installation.
| Användningsområde: | Inomhus |
|---|---|
| Dimbar: | Nej |
| Färg: | Alu |
| Färgåtergivning (Ra/CRI): | Ra≥80 |
| Förbrukning (Watt): | 20W |
| IP-klass: | IP20 |
| Inspänning (Volt): | 230V |
| Ljus färg: | 4000K |
| Ljuskälla typ: | Indbygget LED |
| Ljusstyrka (Lumen): | 2140lm |
| Materiale: | Aluminium, Plast |
| Spridningsvinkel: | 120° |
| Estimeret levetid (timer): | 20.000 |
| Info 1 | Kommer med tilslutningsledning |
| Dimensionera | 1200mm - 14mm - 50mm |
| Material | Aluminium & Plastik |
| Uppskattad livslängd | 20.000 |
| Längd (mm) | 1200 |
| Bredd (mm) | 50 |
| Höjd (mm) | 14 |
| EAN | 5901477337970 |