3,7W Philips Master LED Spot GU10 | Dimbar | 355lm | 2700K | 30 st
3,7W Philips Master LED Spot GU10 | Dimbar | 355lm | 2700K | 30 st
Detta paket innehåller trettio dimbara 3,7 W Philips Master LED spot GU10-lampor, var och en med en ljusstyrka på 355 lm (95 lm/W) och en färgtemperatur på 2700 K. De har en spridningsvinkel på 36 grader och är idealiska för spotbelysning. De har en hög färgåtergivning (Ra > 90) och kan dimmas för att skapa önskad atmosfär.
Förpackningen innehåller 30 GU10 Philips Master LED-lampor!
Produktinformation "3,7W Philips Master LED Spot GU10 | Dimbar | 355lm | 2700K | 30 st"
3,7 W Philips Master LED spot GU10
Detta paket innehåller trettio dimbara 3,7 W Philips Master LED spot GU10-lampor, som var och en ger 355 lumen ljusstyrka. Dessa LED-spots är utformade för att ge en varm och mysig atmosfär och är perfekta för hem, hotell och restauranger. Tack vare deras höga färgåtergivning (Ra>90) kommer färgerna i omgivningen att se naturliga ut.
Dessutom är de dimbara och kompatibla med de flesta dimmers, vilket innebär att du kan justera ljusstyrkan efter dina behov och skapa önskad atmosfär.
Hög effektivitet och lång livslängd med Philips LED-lampa
Den här lampan har hela 95 lm/w, vilket innebär att den är mycket energieffektiv och har en lägre energiförbrukning än traditionella glödlampor. Philips Master LED spot GU10 är utformad för punktbelysning och har en 36-graders spridningsvinkel, vilket gör den idealisk för att belysa specifika områden i hemmet eller på arbetsplatsen.
3,7 W Philips Master LED spot GU10
Detta paket innehåller trettio dimbara 3,7 W Philips Master LED spot GU10-lampor, som var och en ger 355 lumen ljusstyrka. Dessa LED-spots är utformade för att ge en varm och mysig atmosfär och är perfekta för hem, hotell och restauranger. Tack vare deras höga färgåtergivning (Ra>90) kommer färgerna i omgivningen att se naturliga ut.
Dessutom är de dimbara och kompatibla med de flesta dimmers, vilket innebär att du kan justera ljusstyrkan efter dina behov och skapa önskad atmosfär.
Hög effektivitet och lång livslängd med Philips LED-lampa
Den här lampan har hela 95 lm/w, vilket innebär att den är mycket energieffektiv och har en lägre energiförbrukning än traditionella glödlampor. Philips Master LED spot GU10 är utformad för punktbelysning och har en 36-graders spridningsvinkel, vilket gör den idealisk för att belysa specifika områden i hemmet eller på arbetsplatsen.
| Användningsområde: | Inomhus |
|---|---|
| Dimbar: | Ja |
| Färgåtergivning (Ra/CRI): | Ra≥90 |
| Förbrukning (Watt): | 3.70W |
| Inspänning (Volt): | 230V |
| Ljus färg: | 2700K |
| Ljuskälla typ: | GU10 |
| Ljusstyrka (Lumen): | 355lm |
| Materiale: | Glas |
| Spridningsvinkel: | 36° |
| Spänningsfrekvens: | 50Hz, 60Hz |
| Driftstemp. : | -20° - +45° |
| Energimærke (ny standard): | E |
| Estimeret levetid (timer): | 25.000 |
| Producent: | Signify Denmark A/S, Arne Jacobsens Allé 15, 2300 København S, Denmark |
| Bredd (mm) | 50 |
| Höjd (mm) | 54 |
| EAN | 8721103052360 |