PRO SMD LED Strip 24V | 20m | 10mm | 4000K | 1607 lm/m | 11,52W/m | IP20
Produktnummer:
83371
PRO SMD LED Strip 24V | 20m | 10mm | 4000K | 1607 lm/m | 11,52W/m | IP20
1 317 SEK
Slut i lager
20m rulle - 10mm SMD dioder - 24V - 3000K - 1607 lm per. meter - 12W per. meter - 128 LED dioder per. meter - Ra90
Energieffektiv och dimbar med dimbar driver!
Produktinformation "PRO SMD LED Strip 24V | 20m | 10mm | 4000K | 1607 lm/m | 11,52W/m | IP20"
LED remsa med mycket hög ljusstyrka
LED-strip 24V är den perfekta lösningen för dig som behöver en kraftfull och jämn belysning i hemmet eller på arbetsplatsen. Med en ljusspridning på 120 grader och ett lumenutbyte på 1607lm per meter säkerställer denna LED-strip att du får en heltäckande och tydlig belysning. Den levereras i en praktisk rulle på 20 meter, vilket gör den enkel att installera i större områden.LED ljusremsa med hög färgåtergivning
Denna LED-ljuslist har utmärkt färgåtergivning med ett Ra-värde på över 90, vilket innebär att färgerna framstår som naturliga och levande. Med en färgtemperatur på 3000 Kelvin får du ett behagligt och varmt ljus som är perfekt för mysiga stunder hemma. De 128 lysdioderna per meter ger ett jämnt och stabilt ljusflöde.Bekväm och enkel installation
LED-remsan är utformad med användarvänlighet i åtanke. Den levereras med 3M dubbelhäftande tejp på baksidan, vilket gör installationen enkel och snabb. Du kan anpassa längden efter behov eftersom tejpen kan kapas per 62,5 mm. Detta gör det möjligt att skräddarsy belysningen exakt efter dina behov.Energieffektiv och dimbar belysning
Med en strömförbrukning på endast 11,52 W per meter är den här LED-stripen både energieffektiv och ekonomisk i drift. Den är också dimbar, vilket innebär att du kan justera ljusstyrkan efter dina behov. För att använda dimmerfunktionen krävs ett dimbart drivdon, som kan köpas separat.OBSERVERA! Dimring kräver ett dimbart drivdon - Se vårt urval av 24V-drivdon här
LED remsa med mycket hög ljusstyrka
LED-strip 24V är den perfekta lösningen för dig som behöver en kraftfull och jämn belysning i hemmet eller på arbetsplatsen. Med en ljusspridning på 120 grader och ett lumenutbyte på 1607lm per meter säkerställer denna LED-strip att du får en heltäckande och tydlig belysning. Den levereras i en praktisk rulle på 20 meter, vilket gör den enkel att installera i större områden.LED ljusremsa med hög färgåtergivning
Denna LED-ljuslist har utmärkt färgåtergivning med ett Ra-värde på över 90, vilket innebär att färgerna framstår som naturliga och levande. Med en färgtemperatur på 3000 Kelvin får du ett behagligt och varmt ljus som är perfekt för mysiga stunder hemma. De 128 lysdioderna per meter ger ett jämnt och stabilt ljusflöde.Bekväm och enkel installation
LED-remsan är utformad med användarvänlighet i åtanke. Den levereras med 3M dubbelhäftande tejp på baksidan, vilket gör installationen enkel och snabb. Du kan anpassa längden efter behov eftersom tejpen kan kapas per 62,5 mm. Detta gör det möjligt att skräddarsy belysningen exakt efter dina behov.Energieffektiv och dimbar belysning
Med en strömförbrukning på endast 11,52 W per meter är den här LED-stripen både energieffektiv och ekonomisk i drift. Den är också dimbar, vilket innebär att du kan justera ljusstyrkan efter dina behov. För att använda dimmerfunktionen krävs ett dimbart drivdon, som kan köpas separat.OBSERVERA! Dimring kräver ett dimbart drivdon - Se vårt urval av 24V-drivdon här
Mer information "PRO SMD LED Strip 24V | 20m | 10mm | 4000K | 1607 lm/m | 11,52W/m | IP20"
| Användningsområde: | Inomhus |
|---|---|
| Dimbar: | Ja |
| Färgåtergivning (Ra/CRI): | Ra≥90 |
| Förbrukning (W/m): | 11.52 W/m |
| IP-klass: | IP20 |
| Inspänning (Volt): | 24V |
| Kabellängd (cm): | 15 cm |
| Klippintervall (cm): | 6.25cm |
| Kontakttyp(er): | Kabel utan kontakt |
| Ljuseffektivitet (lm/W): | 139 lm/W |
| Ljus färg: | 3000K |
| Ljuskälla typ: | Indbygget LED |
| Ljusstyrka (lm/m): | 1607 lm/m |
| Passar till: | 10mm SMD IP20 (enkelt farve) |
| Spridningsvinkel: | 120° |
| Utbytbar ljuskälla: | Inga |
| Driftstemp. : | -25° - +60° |
| Energimærke (ny standard): | D |
| LED/m: | 128 LED/m |
| Producent: | Bradico ApS, Faaborgvej 15A, 9220 Aalborg O, Denmark, [email protected] |
| Längd (mm) | 20000 |
| Bredd (mm) | 10 |
| Höjd (mm) | 2 |
| EAN | 5712716833715 |